Co to je vzdálený kamerový dohled

Čas rychle běží a technologie se ještě rychleji vyvíjejí. Co bylo ještě před několika lety nákladnou záležitostí, je dnes běžně dostupné. Toto platí právě i o technologiích vzdálených kamerových dohledů, kterými se zabývá tento web.

Jde o kameru/kamerový systém umístěnou na stavbě, která snímá požadovaný prostor a stavbyvedoucí, majitel stavební společnosti, technický dozor stavby nebo majitel budoucího objektu mohou pomocí počítače, tabletu nebo „chytrého“ telefonu sledovat dění na stavbě.

 

Přínos takového systému je zřejmý. Stavební společnost má průběžnou kontrolu nad stavbou, vidí v kolik hodin zaměstnanci přijíždějí na stavbu a v kolik končí. Na stavbách monitorovaných kamerami se také ztrácí méně stavebního materiálu.

Zde je namístě říci, že dnešní technologie umožňují pořizovat záznam, který je možné zpětně prohlížet. Při ztrátě materiálu nebo techniky je možné záběry předat policii.

Majitel budoucího objektu nemusí několikrát denně telefonovat stavbyvedoucímu, jestli už mu přivezli materiál – vše vidí na display telefonu během svého pracovního dne.

Vzdálený kamerový dohled samozřejmě nenahradí pečlivý stavební dozor. Vhodně ho však doplňuje a přispívá ke zdárnému průběhu stavby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *